Тенис звезда на Откритото първенство на Австралия повърна в кошчето за боклук на корта мигове след невероятно завръщане
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-01-16 | 10:34:03

Джак Дрейпър постигна зашеметяваща победа в пет сета на Откритото първенство на Австралия... преди да повърне в кошчето моменти след победата си.

Британецът беше изправен пред ранно отпадане в Мелбърн Парк, когато Маркос Гирон поведе с два сета на един, само за Дрейпър да натисне превключвател и да спечели следващите два, като в крайна сметка изпревари американеца с 6-4 3-6 4- 6 6-0 6-2. Двамата се ръкуваха в мрежата, преди Дрейпър да се втурне да повърне.

22-годишният играч никога преди не е играл мач, който да надмине разстоянието и му отне няколко минути, преди да успее да напусне съдебна зала. Мачът му продължи три часа и 20 минути. Дрейпър вече е във втория кръг на Откритото първенство на Австралия за първи път.

Световният номер 55 се стреми да надгради върху последното си участие в Големия шлем, което го видя в четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ, което е най-доброто в кариерата досега. Условията в Австралия могат да се отразят и Дрейпър очевидно се развали от това след победата си във вторник сутринта.

Британецът очевидно изпитваше известен дискомфорт по време на мача си в Мелбърн. Той трябваше да се обади на физиотерапевта след втория сет и да му бъде проверено кръвното налягане, а след това получи двойна грешка, за да бъде пречупен в третия след подновяването на мача.

Дрейпър е четвъртият най-висок класиран британец, но вече е видя някои от неговите сънародници да напускат турнира. Cam Norrie свърши лека работа в срещата си, но Andy Murray претърпя поражение в сетове в мача си от първия кръг и веднага хвърли съмнение върху бъдещето му.

Той каза: „Няма да спечеля много мачове, като играя по този начин. Със сигурност това ще е последният път, когато играя тук.“ Мъри продължи: „Докато играеш мача, очевидно се опитваш да контролираш емоциите си, да се фокусираш върху точките и всичко останало.

„Когато си на една точка от края, като: „Не мога да повярвам, че това свърши толкова бързо, и то по този начин“. Бях разочарован от начина, по който играх и всички тези неща. Беше труден, труден начин да завърша.“

Трикратният шампион от Големия шлем също добави: „Имам идея кога вероятно бих искал да приключа с играта. Толкова голяма част от това зависи от това как играете. Времевата рамка за това се стеснява, когато играете и имате резултати като днес.

"Знам, че Томас е наистина, наистина добър играч. Наясно съм с това. Дори и да играя добре днес, пак мога да загубя мача. Просто естеството на представянето прави подлагате на съмнение нещата."

Източник: mirror.co.uk